ارسال کننده
avatar

 • 266 تصویر
 • آدمهاى انتخابىِ زندگيتون،نشانه ى شخصيتِ شما هستند... لطفاً در انتخابشان دقت كنيد...

  اطلاعات تصویر

  هرم موزه لوور ( Pyramide du Louvre ) یک هرم بزرگ شیشه و فلز می باشد که توسط سه هرم کوچکتر احاطه شده ، در محوطه اصلی قصر لوور (Palais du Louvre) در پاریس قرار دارد .هرم بزرگ به عنوان ورودی اصلی موزه لوور می باشد . در سال ۱۹۸۹ ساخت هرم به پایان رسید و به نقطه عطفی از شهر پاریس تبدیل گردیده است .

  هرم به سفارش فرانسوا میتران سال ۱۹۸۸ توسط ای. ام. پای معمار آمریکایی-چینی برنده جایزه معماری پریتزکر و یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده‌است.

  افسانه ۶۶۶ قطعه
  گفته می‌شود در ساختن این هرم از ۶۶۶ قطعه قاب شیشه‌ای استفاده‌شده‌است (۶۶۶ عدد مورد توجه در شیطان پرستی است). این داستان در دهه ۱۹۸۰ به وسیله تعدادی از روزنامه‌های فرانسوی بیان شد. ولی مدیریت موزه لوور بیان کرد که تعداد شیشه‌ها ۶۷۳ عدد بوده (۶۰۳ لوزی و ۷۰ مثلث)داوید شوگارترس تعداد شیشه‌ها را ۶۸۹ قطعه بیان کرد که این اطلاعات را از دفتر ای. ام. پای معمار بازسازی و ساخت هرم‌ها تهیه کرده بود. محاسبه‌ها به این صورت نشان می‌دهند
  هر وجه از وجوه چهارگانه هرم‌ها، از ۱۸ مثلث و ۱۷ ردیف لوزی (که در یک مثلث قرار گرفته‌اند) ساخته شده‌است. در نتیجه
  ___________________________________________________________________________________________________________
  موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده‌است. بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور با بیش از ۹٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.

  موزه لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.

  تعداد بازدید : 167

  امتیاز : 3

  سایز تصویر : ۲۰۴۸x۱۳۶۵

  حجم تصویر : ۶۰۱ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۵ آذر ۱۳۹۴

  هرم شیشه ای موزه ی لوور Louvre Pyramid

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • avatar
 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 3
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.