ارسال کننده
avatar

 • 3499 تصویر
 • ! Where Words Fail , Photos Speak

  اطلاعات تصویر

  تی وی ایکس کیو ( انگلیسی: معمولاً به صورت TVXQ یا TVfXQ ) خلاصه شدهٔ Tong Vfang Xien Qi ( چینی: 東方神起 )، گروه ۵ نفره ایست که در سال ۲۰۰۳، در کره جنوبی تحت نظر کمپانی موسیقی اِس اِم تشکیل شد.در کره با عنوان دونگ بانگ شین کی ( انگلیسی: Dong Bang Shin Ki ، کره ای: 동방신기) مطرح است و به اختصار DBSK خوانده می شود.دونگ بانگ شین کی در زبان کره ای به معنای «طلوع خدایان شرق» است.

  این گروه در سال ۲۰۰۵، با عنوان توهوشینکی ( انگلیسی: Tohoshinki ، ژاپنی: 東方神起 ) تحت نظر کمپانی اَوِکس – زیر مجموعهٔ ریتم زُن – در ژاپن معرفی شد.

  گروه در سال ۲۰۰۳ با حضور پنج عضو شامل: یونو یونهو به عنوان رهبر، هیرو جه جونگ ، میکی یوچان ، شیا جونسو و مکس چانگمین ،شروع به کار کرد.
  تی وی ایکس کیو یکی از موفق ترین هنرمندان آسیاست که بخاطر موفقیت ها و کمک های بی پایان به موسیقی پاپ کره از آن به عنوان «ستارهٔ آسیا» و «پادشاه موج کره» یاد می شود. گروه از هنگام شروع به کار، پنج آلبوم کره ای، پنج آلبوم ژاپنی، بیش از بیست تک آهنگ کره ای و بیشتر از سی تک آهنگ ژاپنی منتشر کرده است. با توجه به جدول فروش گااُن ، با در نظر نگرفتن فروش آسیا و بین‌الملل، این گروه بیش از ۹٬۱ میلیون نسخه فروش آلبوم فقط در کره و ژاپن دارد.

  توهوشینکی در سال ۲۰۰۸، با انتشار شانزدهمین تک‌آهنگ (یا سینگل که بصورت یک آهنگ تصویری و صوتی منتشر می شود) خود با عنوان «خط بنفش» ، که به عنوان برترین تک‌آهنگ جدول اُریکُن انتخاب شد، به پنجمین غیر ژاپنی برتر آسیا تبدیل شد و اولین گروه خارجی بود که توانست مقام اول را در این جدول از آن خود کند. توهوشینکی پس از انتشار تک‌آهنگ بیست و سوم، «چرا عاشقت شدم؟» ، تبدیل به اولین گروهی شد که توانست سه مرتبه مقام اول را در جدول بهترین ها بدست بیاورد. در سال ۲۰۱۰، در پی انتشار سی امین تک‌آهنگ ، «زمان رو متوقف کن» ، به رکورد دیگری دست یافت و به اولین هنرمندی تبدیل شد که دارای هشت رتبهٔ اول در جدول اُریکن بود.

  در فوریهٔ ۲۰۱۰، با انتشار اولین آلبوم گردآوری شدهٔ خود، «بهترین انتخاب ۲۰۱۰» ، توانست با فروشی نزدیک به ۴۱۳،۰۰۰ نسخه در هفتهٔ اول، به رکورد پرفروش ترین آلبوم جهان در هفتهٔ اول، که با ۳۷۹،۰۰۰ فروش در دست بون جووی بود، دست یابد.فروش این آلبوم نهایتاً از مرز ۷۰۰٬۰۰۰ نسخه گذشت.این رکورد تی‌وی‌ایکس‌کیو را به اولین هنرمند خارجی تبدیل کرد که در ژاپن بیش از هفتصد هزار نسخه فروش آلبوم داشت.

  تی وی ایکس کیو دارای دو کلوپ هواداران رسمی، در کره با عنوان کاسیوپیا و در ژاپن با عنوان بیگ اِست می باشد.کاسیوپیا در ۲۳ آوریل ۲۰۰۶ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۸، به عنوان بزرگترین فن کلاب جزو رکوردهای جهانی گینس ثبت شد و علت آن عضویت ۱۰۶٬۰۰۰ نفر طی دو روز در این کلوپ بود. این مجموعه با دارا بودن ۸۰۰٬۰۰۰ عضو رسمی، بزرگترین فن کلاب کره و یکی از بزرگترین کلوپ های جهان است.

  در ژوئیه سال ۲۰۰۹، جه جونگ، یوچان و جونسو، دادخواستی علیه کمانی اس‌ام ترتیب دادند.این دادخواست موجب توقف تمام فعالیت ها و اجراهای گروه پس از سال ۲۰۰۹ شد.پس از پشت سر گذاشتن مسائل قانونی، سه عضو تی‌وی‌ایکس‌کیو در سال ۲۰۱۰، با عنوان جی وای جی ، در ژاپن فعالیت های خود را از سر گرفتند، و به دنبال آن در اکتبر همان سال با انتشار آلبوم انگلیسی «آغاز» فعالیت های جهانی خود را آغاز کردند.

  پس از وقفهٔ دو سال و سه ماهه در فعالیت ها ی تی وی ایکس کیو، گروه در سال ۲۰۱۱ به همراه دو عضو خود – یونهو و چانگمین – به عرصهٔ موسیقی بازگشت.
  تی وی ایکس کیو در ابتدا با انتشار تک‌آهنگ «سرت رو پایین نگه دار» از آلبومی با همین نام، به مدت ۹ هفته در جدول هفتگی تک‌آهنگ های اُریکن قرار گرفت.این قضیه آنها را به هنرمندان خارجی تبدیل کرد که بیشترین تک‌آهنگشان در صدر این جدول قرار گرفته بود. این دومین باری بود که تک‌آهنگ یک هنرمند خارجی در هفتهٔ اول انتشار، بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ نسخه فروش داشت.اولین بار زمانی بود که توهوشینکی در سال ۲۰۰۹، ۲۵۶٬۰۰۰ نسخه از آلبوم «شروع!» را به فروش رساند.

  در سال ۲۰۱۱، تی وی ایکس کیو با انتشار آلبوم کره ای خود، «سرت رو پایین نگه دار»، بازگشت دو نفری خود را اعلام کرد. این آلبوم پس از انتشار به مدت دو هفته در صدر جدول گااُن قرار گرفت.اولین آلبوم کامل ژاپنی گروه با عنوان «صدا» در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۱ منتشر شد، ۲۰۵٬۰۰۰ نسخه از آن در هفتهٔ اول به فروش رسید و در جداول روزانه، هفتگی و ماهانهٔ اُریکن در صدر قرار گرفت. تی‌وی‌ایکس‌کیو پس از بازگشت تا به امروز، بیش از ۱ میلیون آلبوم و تک‌آهنگ در کره و ژاپن به فروش رسانده است.

  تعداد بازدید : 300

  امتیاز : 4

  سایز تصویر : ۱۴۰۰x۱۰۵۰

  حجم تصویر : ۳۴۱ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۸ اسفند ۱۳۹۳

  گروه مشهور کره ای TVXQ در ۲۰۰۴

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 4
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.