ارسال کننده
avatar

 • 3413 تصویر
 • حضرت سعدی *طریقت به جز خدمت خلق نیست / به تسبیح و سجاده و دلق نیست*حضرت حافظ بده تا به رویت گشایند باز / در کامرانی و عمر دراز

  اطلاعات تصویر

  میگ-۲۷ (به روسی: МиГ-۲۷) (نام ناتو: فلاگر دی/جی – Flogger d/j) هواپیمای حمله به زمین با قابلیت بال متحرک روسی است که توسط دفتر طراحی میگ طراحی شده و در دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ شوروی ساخته می‌شد. هندوستان مهمترین مشتری خارجی این جت ِ جنگندهٔ‌تک‌سرنشینه و تک‌موتوره بود و تحت لیسانس شوروی به تولید داخلی آن با نام بهادر اقدام کرد. میگ-۲۷ برای حملات ضربتی ِ تاکتیکی از ارتفاع پایین ساخته شده و توانایی استفاده از بمب اتمی را هم داشت.

  این هواپیما بر اساس میگ-۲۳ طراحی شده و از همان بدنهٔ پروازی استفاده می‌کند که اصلاحاتی در جهت انجام بهتر ماموریت‌های هوا به زمین در آن انجام شده است. در میگ-۲۷ رادار حذف شده تا دماغه هواپیما باریکتر شده و با شیبی که به پایین دارد، دید بهتری به خلبان بدهد. به همین جهت خلبان‌های روسی این هواپیما را بالکن لقب داده بودند. تقویت زرهی کابین خلبان، تجهیز به مسافت‌یاب لیزری و ابزارهای لازم برای استفاده از بمب‌های هدایت لیزری همراه با یک سامانه کاملاً جدید ناوبری/تهاجمی از اصلاحات این هواپیما نسبت به میگ-۲۳ هستند. همچنین چرخ‌های فرود بزرگ‌تر و قوی‌تر شدند تا هواپیما پرواز بهتری از فرودگاه‌های نامرغوب‌تر داشته باشد.

  میگ ۲۷ بر خلاف میگ ۲۳ در خارج از شوروی چندان با استقبال مواجه نشد و بیشتر مشتریان شوروی میگ-۲۳بی‌ان و سوخو-۲۵ را به جای آن انتخاب کردند. در حال حاضر تنها ارتش‌های هندوستان، قزاقستان و سری لانکا از این هواپیما برای حملات هوا به زمین بهره می‌برند. تمام مدل‌های میگ ۲۷ در نیروی هوایی روسیه و اوکراین بازنشسته شده‌اند.
  حوادث

  تا به حال ۴ میگ-۲۷ متعلق به نیروی هوایی هند دچار سانحه هوایی شده‌اند. در آخرین مورد در ۱۶ فوریه ۲۰۱۰ (میلادی) یک هواپیما بر روی خانه‌ای مسکونی افتاد که در آن ۱ نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.
  کشورهای دارنده
  کاربران فعلی

  هند ۱۴۵ فروند در نیروی هوایی هندوستان.
  سری‌لانکا ۷ فروند در نیروی هوایی سری لانکا.
  قزاقستان تقریباً ۴۰ فروند میگ ۲۷ در قزاقستان مشغول خدمت است.

  کاربران سابق

  عراق تعداد کمی میگ ۲۷ در جریان جنگ با ایران خریداری کرده و از آن‌ها در این جنگ استفاده کرد. سرنگونی سه فروند میگ-۲۷ در مارس ۱۹۸۵ با موشک‌های فینیکس اف-۱۴های ایرانی گزارش شده‌است.
  کوبا نیروی هوایی کوبا ۱۵ فروند میگ ۲۷ دریافت کرده است.
  روسیه نیروی هوایی روسیه تمام جنگنده‌های میگ ۲۷ را از خدمت خارج کرده و به عنوان ذخیره و احتیاط نگه داشته است.
  اوکراین اوکراین تمامی میگ ۲۷های خود را بازنشسته کرده است.
  اتحاد جماهیر شوروی شوروی تمام میگ ۲۷های خود را به کشورهای جایگزین انتقال داد.

  میگ-۲۷ (به روسی: МиГ-۲۷) (نام ناتو: فلاگر دی/جی – Flogger d/j) هواپیمای حمله به زمین با قابلیت بال متحرک روسی است که توسط … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 194

  امتیاز : 1

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۴۴۰

  حجم تصویر : ۸۶۴ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۳

  جنگنده روس میگ-۲۷ Mikoyan MiG-27 Flogger
  امتیاز امتیاز تصویر : 1
  Loading علاقه‌مندی

  یک نظر در “جنگنده روس میگ-۲۷ Mikoyan MiG-27 Flogger

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.