ارسال کننده
avatar

 • 3413 تصویر
 • حضرت سعدی *طریقت به جز خدمت خلق نیست / به تسبیح و سجاده و دلق نیست*حضرت حافظ بده تا به رویت گشایند باز / در کامرانی و عمر دراز

  اطلاعات تصویر

  نقش اولیه ئی٢ فرماندهی واحد های خودی و مدیریت میدان نبرد می باشد و توسط شرکت نورثروپ گرومن تولید شده است، اولین فروند از این هواپیما در سال ۱۹۶۴ وارد خدمت شد.

  این هواپیما که دارای پنج خدمه است حد اکثر سرعتی برابر ۳۴۵ مایل بر ساعت دارد و سقف پرواز آن ۳۰۰۰۰ فوت می باشد. این هواپیمای ناونشین که در نیروی دریایی ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد یک هواپیمای دو موتوره توربوپراپ است که بالهای آن نیز در بالای بدنه قرار دارد، همچنین در بالای بدنه هواپیما یک رادوم به قطر ۲۴ فوت قرار دارد. E-2 می تواند بخوبی نقش یک هواپیمای پیش اخطار و فرماندهی را برای نیروی دریایی بازی کند و در تمام شرایط آب و هوایی و همه ساعات شبانه روز به جهت انجام ماموریت های آفندی و پدافندی و جستجو و نجات و امور ارتباطی و مراقبتی (سطحی و هوابرد) مورد استفاده قرار گیرد.

  Hawkeye از یک رادار کامپیوتری، سیستم شناسایی دوست از دشمن و سنسور های شناسایی اهداف زمینی و هوایی بهره می برد و می تواند با کمک سیستم های خود به تحلیل تهدیدات بالقوه از سوی اهداف سطحی و هوایی بپردازد.

  توسعه رادارهای هوابرد در دهه پنجاه بر توسعه هواپیماهای فرماندهی و اخطار سریع تاثیر مستقیم داشت، اولین هواپیمای پیشگام در این زمینه E-1 Tracer محصول گرومن بود که بر اساس هواپیمای ضد زیر دریایی S-2 Tracker طراحی و تولید شد و از ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۴ در خدمت بود، در سال ۱۹۶۴ این هواپیما با E-2 جایگزین شد و از آن زمان تا کنون به منزله چشمان ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده در نقاط مختلف جهان مشغول به خدمت است.

  E-2 ها در جریان ساقط شدن هواپیما های لیبیایی در سال ۸۶ بوسیله F-14 های نیروی دریایی به یاری تامکت ها پرداختند، در دهه نود در جنگ اول خلیج فارس نیز شرکت داشتند و در اوایل جنگ برای ساقط کردن میگ-۲۱ های عراقی به کمک F-18 ها شتافتند، این هواپیما در جنگ با یوگسلاوی نیز وظائف خود را بخوبی به انجام رساند، همچنین در سالهای اخیر نیز در جریان اشغال عراق حضور داشت و بعلاوه در ماموریت های دیگری نظیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر نیز در گوشه و کنار جهان بکار گرفته شده است.
  گونه فعلی E-2 که در خدمت است E-2C می باشد و از سال ۷۳ عملیاتی شده است، این نمونه بهسازی های مختلفی را در زمینه موتورها، سیستم های راداری و کامپیوتری و نمایشگرهای داخلی از سر گذرانده است. E-2C در کشورهای دیگری بجز ایالات متحده به خدمت گرفته شده که شامل مصر، ژاپن، سنگاپور، تایوان و فرانسه می باشد.

  Advanced Hawkeye (AHE)

  AHE جدیدترین گونه از E-2 می باشد که در حال توسعه می باشد و قرار است تا سال ۲۰۱۱ وارد خدمت شود، این هواپیما که برپایه E-2C در حال توسعه است از یک تکنولوژی نوین راداری بهره می برد و بهسازی های جدید آن آمادگی بیشتر و همچنین توانایی بیشتر در شناسایی اهداف هوایی و دریایی به آن می بخشد و بدین واسطه هواپیمای جدید می تواند بطور موثر تری در پشتیبانی از سیستم دفاع ضد هوایی و ضد موشکی بکار رود. وظایف E-2 جدید شامل کشف اهداف سطحی و هوابرد (نظیر جنگنده ها و موشک های کروز)، پشتیبانی از جنگنده های خودی بویژه در ماموریت های رهگیری، مراقبت و نظارت سطحی و هوابرد، کمک به عملیات های جستجو و نجات و… می باشد. این هواپیما به واقع توانایی های لازم جهت رفع نیازهای نیروی دریایی در قرن بیست و یکم را دارد.

  در حال حاضر نیز E-2C در کنار دیگر رزمناو ها به عنوان یکی از اعضای اصلی ناوهای هواپیما بر در ایجاد چتر پدافندی گروه بکار می رود.

  مشخصات:

  نام : E-2 Hawkeye

  کارایی: اخطار سریع و فرماندهی هوایی

  کمپانی سازنده : کمپانی نورث روپ گرومن

  کشور سازنده: ایالات متحده

  ورود به خدمت: ۱۹۶۴

  خدمه: ۵ نفر

  طول: ۵۷ فوت و ۶ اینچ

  فاصله دو سر بال: ۸۰ فوت و ۷ اینچ

  ارتفاع: ۱۸ فوت و ۳ اینچ

  حد اکثر وزن برخواست: ۵۳۰۰۰ پوند

  پیشران: ۲ x Allison T-56-A427 Turboprop Engines with 5,100 shaft horsepower each

  بیشترین سرعت: ۳۴۵ مایل بر ساعت

  سقف پرواز: ۳۰۰۰۰ فوت

  نقش اولیه ئی٢ فرماندهی واحد های خودی و مدیریت میدان نبرد می باشد و توسط شرکت نورثروپ گرومن تولید شده است، اولین فروند از … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 179

  امتیاز : 3

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۰۸۰

  حجم تصویر : ۸۹۸ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۹ دی ۱۳۹۳

  پنج فروند جاسوسیه grumman e 2c hawkeye

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 3
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.