ارسال کننده
avatar

 • 3413 تصویر
 • حضرت سعدی *طریقت به جز خدمت خلق نیست / به تسبیح و سجاده و دلق نیست*حضرت حافظ بده تا به رویت گشایند باز / در کامرانی و عمر دراز

  اطلاعات تصویر

  چنس ووت اف۴یو کرسر(به انگلیسی: Chance Vought F4U Corsair) جنگنده ناونشینی بود که در جنگ جهانی دوم و جنگ کره به کار گرفته شد. از زمان تحویل پیش نمونه آن در سال ۱۹۴۰ تا تحویل آخرین فروندهای آن به فرانسه در سال ۱۹۵۳، ۱۲۵۷۱ فروند اف۴یو کرسر در ۱۶ ورژن مختلف به وسیلهٔ شرکت چنس ووت ساخته شد. این مدت زمان تولید(۱۹۵۳-۱۹۴۲) در تاریخ تولید جنگنده‌های موتور پیستونی ایالات متحده دارای رکورد طولانی ترین زمان تولید می‌باشد.

  این هواپیما در نیروی دریایی و تفنگدراران دریایی ایالات متحدهٔ آمریکا، نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا، نیروی هوایی پادشاهی نیوزیلند، نیروی دریایی فرانسه و چند نیروی هوایی کوچک دیگر تا دههٔ ۱۹۷۰ میلادی به کار گرفته می‌شد. این هواپیما به سرعت تبدیل به تواناترین شکاری-بمب‌افکن ناونشین جنگ جهانی دوم گردید. برخی از خلبانان ژاپنی اف۴یو را هولناکترین جنگندهٔ آمریکایی جنگ جهانی دوم می‌دانستند. نیروی دریایی ایالات متحدهٔ آمریکا نسبت پیروزی به شکست این هواپیما را در جنگ جهانی دوم یازده به یک اعلام نمود. اف۴یو علاوه بر جنگ جهانی دوم در جنگ کره و جنگ‌های مستعمراتی فرانسه از جمله جنگ هندوچین و الجزایر نیز نقش مهمی ایفا نمود.

  تعداد بازدید : 178

  امتیاز : 1

  سایز تصویر : ۲۸۰۰x۱۵۷۵

  حجم تصویر : ۱.۲ مگابایت

  تاریخ ارسال : ۲ دی ۱۳۹۳

  جنگنده پر قدرت امریکایی چنس ووت اف۴یو کرسر Chance Vought F4U Corsair

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 1
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.