ارسال کننده
avatar

 • 3167 تصویر
 • اطلاعات تصویر

  دنی پدروسا (به اسپانیایی: Daniel “Dani” Pedrosa) (زاده ۲۹ سپتامبر ۱۹۸۵ در سابادل کاتالونیا اسپانیا) راننده مسابقات موتوجی پی است.

  و اکنون برای تیم هوندا رانندگی می‌کند. او جوانترین قهرمان جهان در کلاس ۲۵۰ سی سی می‌باشد. وی با قدی برابر با ۱٫۵۸ متر و وزن ۵۱ کیلوگرم کوچک جثه ترین راننده کلاس موتوجی پی می‌باشد.

  زندگی نامه

  دنی پدروسا اولین بار در سن چهار سالگی پشت موتور نشست. او آن سال ایتالی جت ۵۰ می‌راند که دو چرخ اضافه بر دو چرخ موتور داشت. وی زمانی که ۹ سال بیشتر نداشت در مسابقات مینی بایک قهرمانی اسپانیا شرکت کرد و در اولین حضورش به مقام دوم مسابقات دست یافت. در سال ۲۰۰۱ در حالی که ۱۶ ساله بود برای اولین بار پای به دنیای مسابقات حرفه‌ای گذاشت و به عنوان یک استعداد جوان وارد تیم موویستار در کلاس ۱۲۵ سی سی شد. توانست در این دسته عنوان قهرمانی را از آن خود کند. در سال ۲۰۰۴ به دسته ۲۵۰ سی سی رفت که در همان سال اول قهرمان شد و تبدیل به جوان‌ترین قهرمان تاریخ در این کلاس شد. او هم مثل فرناندو آلونسو در رشته فرمول یک، با موفقیت ازعنوان قهرمانی‌اش دفاع کرد تا جوان‌ترین قهرمان دوگانه جهان شود. با قهرمانی در دوسال پیاپی در ۲۵۰ سی سی مورد توجه تیم رپسول هوندا که در کلاس موتوجی پی حضور دارد قرار گرفت ولی منتقدان وی در آن سال اعلام کردند وی به دلیل جثه کوچک و قد کوتاهی که دارد نمی‌تواند موتورهای این کلاس که حجمی معادل ۹۹۰ سی سی دارند را کنترل کند ولی در سال ۲۰۰۶ تیم رپسول که به استعدادهای وی پی برده بود بی توجه به همه انتقادها او را جایگزین راننده به نام ایتالیایی مکث بیاجی در تیم خود کرد و توانست در همان سال اول حضورش در مسابقات موتوجی پی در دو گرندپری چین و هلند قهرمان جهان شود.

  او که دیگر به یک راننده قوی دراین کلاس تبدیل شده بود درسال ۲۰۰۷ با۲۴۲ امتیاز پس از کیسی استونر و بالاتر از بزرگانی همچون والنتینو روسی و نیکی هایدن در جای دوم قرار گیرد تا شایستگی‌های خود را بیش از پیش به منتقدانش ثابت کند.

  وی در سال ۲۰۱۰ نیز علی رخم تصادف شدیدی که در گرندپری موتوجی ژاپن داشت که این امر خود باعث شکستگی کتف و از دست دادن سه گرند پری شد ولی در انتهای فصل باز هم توانست در جای دوم قرار گیرد.

  در سال ۲۰۱۲ نیز با وجود اینکه در هفت گرندپری عنوان قهرمانی را به دست آورد ولی در انتهای فصل فقط با ۱۸ امتیاز قهرمانی فصل را به هموطن خود خورخه لورنزو از تیم یاماها واگذار کرد. در این سال از دوازده مسابقه ابتدایی فصل توانست در یازده مسابقه روی سکو برود و در گرندپری ساچسنرینگ داچلند نیز برای سومین سال متوالی در کلاس موتوجی پی قهرمان جهان شد. همچنین وی با کسب عنوان دومی فصل برای سومین سال در موتوجی پی دوم شد و از حیث دوم شدن در این کلاس هت تریک کرد.

  دنی پدروسا هم اینک همتیمی هموطن خود مارک مارکز در تیم رپسول هوندا می‌باشد.

  وضعیت جسمانی

  دوران کاری او با مصدومیت‌های متعدد از جمله چندین شکستگی در پا، گردن و مصدومیت شدید کتف می‌توان اشاره کرد، اما پدروسا همیشه ثبات خودش را حفظ کرده و خودش را در سطح اول قهرمانی نگه داشته.

  مصدومیت‌های دنی پدروسا در مسابقات:

  ۲۰۰۳ در جایزه بزرگ استرالیا (۱۲۵سی سی) دو شکستگی در استخوان پا چپ.(از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۰۵ جایزه بزرگ ژاپن (۲۵۰ سی سی) شکستگی در استخوان بازو که تاندون فوق نخاعی را تحت تاثیر قرار داد.

  ۲۰۰۶ جایزه بزرگ مالزی (موتوجی پی) شکستگی در انگشت کوچک دست چپ.

  ۲۰۰۷ جایزه بزرگ ترکیه (موتوجی پی) ضربه شدید به عضله سرینی و گردن (ازدست دادن مسابقه)

  ۲۰۰۷ جایزه بزرگ ژاپن (موتوجی پی) آسیب دیدگی انگشت پا (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۰۸ تست جایزه بزرگ مالزی (موتوجی پی) شکستگی در کتف (از دست دادن تست)

  ۲۰۰۸ جایزه بزرگ آلمان (موتوجی پی) آسیب دیدگی تاندون دست (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۰۸ جایزه بزرگ استرالیا (موتوجی پی) آسیب دیدگی مجدد به تاندون دست (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۰۹ جایزه بزرگ قطر (موتوجی پی) ضرب خودرگی بازوی چپ که منجر به پیوند پوست شد.

  ۲۰۰۹ جایزه بزرگ ایتالیا (موتوجی پی) آسیب دیدگی از ناحیه ران پا (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۱۰ جایزه بزرگ ژاپن (موتوجی پی) پیچ خوردگی مچ پا راست و شکستگی کتف (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۱۱ جایزه بزرگ فرانسه (موتوجی پی) شکستگی ترقوه (از دست دادن مسابقه)

  ۲۰۱۳ جایزه بزرگ آلمان (موتوجی پی) آسیب دیدگی مجدد به ترقوه (از دست دادن مسابقه)

  افتخارات

  تعداد قهرمانی: ۳ قهرمانی {یک بار در ۱۲۵ سی سی و دو بار ۲۵۰ سی سی}

  تعداد نائب قهرمانی: ۳ نائب قهرمانی { هر سه در موتوجی پی بوده}

  تعداد سومی: ۳ بار عنوان سومی فصل { یک بار ۱۲۵ سی سی و دو بار در کلاس موتوجی پی}

  تعداد حضور در مسابقات: ۲۰۱ بار حضور

  تعداد قهرمانی: ۴۷ قهرمانی

  تعداد پودیوم (حضور روی سکو): ۱۱۷ بار

  پل پزیشن (مسابقه را از خط اول آغاز کردن): ۴۴ پل پزیشن از ۲۰۱ بار حضور در مسابقات

  Fast lap (سریع ترین دور): ۵۶ بار

  افتخارات تا پایان فصل سال ۲۰۱۳ می‌باشند.

  دنی پدروسا (به اسپانیایی: Daniel “Dani” Pedrosa) (زاده ۲۹ سپتامبر ۱۹۸۵ در سابادل کاتالونیا اسپانیا) راننده مسابقات موتوجی پی است. و اکنون برای … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 553

  امتیاز : 3

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۰۸۰

  حجم تصویر : ۳۳۶ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۹ مرداد ۱۳۹۳

  دنی پدروسا Dani Pedrosa در مسابقات MotoGP

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 3
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.

  SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette