ارسال کننده
avatar

 • 1208 تصویر
 • اگر میـــــخواهی به مـــــن تکیه کنــــی ،،، تکیه کن ، فقط بدان که من دیواری تـــــــرک خورده ام ... تحـــــمل تکیه دارم ،،، امــــــا تحـــــمل ضــــــــربه را نه

  اطلاعات تصویر

  آندره‌آ پیرلو (به ایتالیایی: Andrea Pirlo) هافبک ملی پوش ایتالیایی است و هم اکنون با شماره ۲۱ برای باشگاه یوونتوس بازی می‌کند.

  وی به جهت بازی سازی و ضربه‌های آزاد استثنائی شهرت فراوانی کسب کرده‌است. پیرلو که همراه با تیم ملی ایتالیا نایب قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ و قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه دارد.

  در نقش هافبک دفاعی بازیساز در تیم ملی و تیم یوونتوس عمل می کند.پیرلو به خاطر تکنیک، دریبل، دید عالی،تخصص عالی در ضربات آزاد و شوت و پاس های بلند و دقیق تحسین شده است.هم تیمی هایش در تیم ملی ایتالیا به او لقب معمار را داده‌اند زیراپاس های دقیق او سبب گل های فراوانی برای تیم ملی شده است.

  در چند سال اخیر هواداران یوونتوس به او لقب استاد داده‌اند. پیرلو در رده های زیر۱۵ زیر۱۸ و زیر ۲۱ برای تیم ملی ایتالیا بازی کرده است و در جام قهرمانی زیر۲۱ سال اروپا مقام قهرمانی را برای تیمش به ارمغان آورد.او همچنین جز تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۲ و دارای مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ است.

  در جام جهانی ۲۰۰۶ پیرلو بهترین پاسور گل و در ۳ بازی هم بهترین بازیکن میدان شناخته شد.و توپ برنز(سومین بازیکن برتر جام)و همچنین جز تیم منتخب جام جهانی شد.

  او همچنین جز تیم منتخب یورو ۲۰۱۲ بود و همچون در سه بازی برترین بازیکن زمین شناخته شد. همراه با میلان او دوبار جام قهرمانی باشگاه های اروپا(۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)،دو بار سوپرکاپ باشگاه های اروپا(۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)،یک بار جام قهرمانی باشگاه های جهان(۲۰۰۷)،دو قهرمانی در سری آ ایتالیا(۲۰۰۴ و۲۰۱۱)،یک سوپرکاپ ایتالیا(۲۰۰۴)و یک جام حذفی ایتالیا(۲۰۰۳)را کسب کرده است.در ۲۰۱۲ و به همراه یوونتوس قهرمانی در سری آ و جام سوپرکاپ ایتالیا را از آن خود کرد.

  او همچنین مقام سوم،دوم و چهارم بهترین بازیساز جهان را در سال های۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ توسط موسسه ی IFFHS(فدارسیون بین‌المللی تاریخ فوتبال)را از آن خود کرده است.

  او همچنین چهارمین بازیکن برتر یورو ۲۰۱۲ بود و او همچنین در سال ۲۰۰۷ هفتمین بازیکن برتر جهان و پنجمین بازیکن سال ۲۰۰۷ و هفتمین بازیکن برتر جهان در ۲۰۱۲ را از آن خود کرد.در ۲۰۱۲ پیرلو برترین بازیکن سری آ و جزنی از تیم فصل سری آ بود.

  اوایل زندگی

  در سال ۱۹۹۵ و در مقابل رجینا اولین بازی خودش برای تیم برشا را انجام داد.بعد از پیوستن به تیم اصلی،توسط مربی وقت،اینتر میرکا لوتشیکو،به اینتر آورده شد.پیرلو خریداری شد ولی نتوانست در تیم اصلی جای باز کند و به همراه اینتر در فصل ۹۹-۱۹۹۸ مقامی هشتمی سری آ را کسب کرد.فصل بعد او به طور قرضی به رجینا پیوست و بعد از فصلی خوب او دوباره به اینتر بازگشت ولی دوباره در تیم ذخیره ها بود،در این فصل فقط چهار بار برای اینتر بازی کرد و نیم فصل دوم را در تیم قبلی اش ،برشا، به صورت قرضی گذراند.

  سبک بازی

  پیرلو معمولاً نقش هافبک دفاعی خلاق و بازی ساز را در تیم ملی ایتالیا و یوونتوس را بر عهده دارد.پیرلو تکنیک،دریبل،کنترل،بازی خوانی و پاس دقیق نقطه ای دارد و او متخصص ضربات آزاد چه به صورت شوت و پاس را دارد.هم تیمی هایش در تیم ملی لقب معمار را داده‌اند،چون پاس های دقیق او موجبات گل های زیادی برای تیم ملی ایتالیا شده است.

  دورنمای خانوادگی

  آندره آ پیرلو متولد یک خانوادهٔ ثروتمند است و پدر او دارای دو مرکز بزرگ ذوب آهن می‌باشد. از آنجایی که خانواده پیرلو علاقه‌مند به بازی فوتبال هستند آندره آ را در بازی فوتبال پشتیبانی می‌کردند. پیرلو دارای یک برادر می‌باشد که ۳ سال از او بزرگ‌تر است وی همچنین خواهری دارد که ۱۰ سال از او جوانتر است.

  خانواده

  او یک برادر به نام ایوان دارد که از او سه سال بزرگ‌تر است و یک خواهر که از او ده سال جوانتر است. همسری به نام دبروآ و پسری به نام نیکولا دارد که در سال ۲۰۰۳ به دنیا آمده است و همچنین دختری به نام آنجلا که متولد سال ۲۰۰۶ است.

  سایر اطلاعات

  نامهای مستعار

  Campanellino

  Trilly

  Metronomo

  نخستین بازی ملی

  نخستین بازی برای تیم ملی ایتالیا: بازی مقابل آذربایجان

  افتخارات

  افتخارات المپیک: مدال برنز فوتبال مردان – المپیک ۲۰۰۴ آتن

  آندره‌آ پیرلو (به ایتالیایی: Andrea Pirlo) هافبک ملی پوش ایتالیایی است و هم اکنون با شماره ۲۱ برای باشگاه یوونتوس بازی می‌کند. وی … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 502

  امتیاز : 4

  سایز تصویر : ۱۸۶۳x۱۱۶۴

  حجم تصویر : ۶۱۸ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

  آندره‌آ پیرلو

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 4
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.