ارسال کننده
avatar

 • 3167 تصویر
 • اطلاعات تصویر

  کلدپلی (به انگلیسی: Coldplay) یک گروه آلترناتیو راک بریتانیایی است که در سال ۱۹۹۶ در لندن شکل گرفته است. تا کنون بیش از ۵۰ میلیون نسخه از آلبوم‌های این گروه به فروش رفته‌است.

  آلبوم‌ها

  سال عنوان
  ۲۰۰۰ چترهای نجات
  ۲۰۰۲ یورشی از خون به سر
  ۲۰۰۵ اکس‌اندوای
  ۲۰۰۸ زنده باد زندگی یا مرگ و همه دوستانش
  ۲۰۱۱ مایلو زایلوتو

  تاریخچه

  تشکیل و سال‌های نخست (۱۹۹۹-۱۹۹۶)

  در سپتامبر ۱۹۹۶، کریس مارتین و جانی باکلند در کالج دانشگاهی لندن با هم آشنا شدند. آنان با هم یک گروه موسیقی به نام «پکتورالز» تشکیل دادند. بعدها، گای بریمن که همکلاسی‌شان بود نیز به آن گروه اضافه‌شد. در سال ۱۹۹۷ گروه به «ستاره دریایی» تغییر نام داد و در باشگاه‌های کوچک بخش کامدن در لندن برای خوانندگان محلی می‌نواخت. مارتین، فیل هاروی، دوست دوران مدرسه‌اش که آن زمان دانشجوی رشته کلاسیسم در دانشگاه آکسفورد بود را هم به عنوان مدیر برنامه وارد گروه کرد. اکنون اعضای کلدپلی او را عضو پنجم گروه خود می‌دانند. هنگامی که ویل چمپیون به عنوان نوازنده پرکاشن به گروه پیوست، کلدپلی کامل شد. چمپیون که در کودکی نواختن پیانو، گیتار، گیتار باس و فلوت را یاد گرفته‌بود، با وجود نداشتن تجربه قبلی به سرعت نواختن درام را نیز یاد گرفت. آنان در پایان نام کُلدپلی را برای گروه خود برگزیدند. این نام را تیم کرامپتون، یک دانشجوی بومی که این نام را روی گروه خود گذاشته بود، پیشنهاد داد. در سال ۱۹۹۷، مارتین با تیم رایس-آکسلی آشنا شد. در تعطیلاتی که مارتین و رایس-آکسلی در دهکده ویرجینیا واتر با هم می‌گذراندند، قرار گذاشتند هر کدام آهنگ‌های ساخته خود را با پیانو بزنند. مارتین که رایس-آکسلی را با استعداد دیده‌بود، از او خواست تا به عنوان نوازنده کیبورد به کلدپلی بپیوندد، اما او به دلیل آن که خود گروه کین را داشت، نپذیرفت. این مساله باعث شد که نفرات گروه‌های کلدپلی و کین (که هر دو چهارنفره بودند) بی‌تغییر بمانند.

  در سال ۱۹۹۸، کلدپلی ۵۰۰ نسخه از آلبوم تلفیقی امنیت را منشر کرد. بیشتر نسخه‌های این آلبوم‌ها به دوستان و شرکت‌های ناشر موسیقی داده‌شد و تنها حدود ۵۰ نسخه برای فروش باقی ماند. کلدپلی در دسامبر همان سال با شرکت فی‌یرس پاندا قراردادی امضا کرد. پس از آن مجموعه‌ای با ۳ آهنگ با نام برادران و خواهران منتشر کردند. این آهنگ‌ها تنها ظرف ۴ روز در فوریه ۱۹۹۹ ضبط شده‌بود.

  در بهار ۱۹۹۹، کلدپلی پس از شرکت در آزمون، با پارلوفون قراردادی برای ۵ آلبوم بست. پس از نخستین اجرایشان در جشنواره گلستونبری، برای ضبط سومین مجموعه اثر خود با نام آن اتاق آبی اقدام کردند. در ماه اکتبر ۵۰۰۰ نسخه از آن اتاق آبی برای فروش گذاشته‌شد و آهنگ بزرگ‌تر قوی‌تر از رادیو وان بی‌بی‌سی پخش شد. مراحل ضبط آن اتاق آبی بی‌نظم بود. مارتین ویل چمپیون را از گروه اخراج کرد و دوباره از او خواست تا بازگردد و خود به خاطر این اشتباهش دائم‌الخمر شده‌بود. سرانجام، اعضای کلدپلی برای سالم نگه‌داشتن گروه قوانینی را برای همه‌شان بین خود وضع کردند: نخست این که در کلدپلی دموکراسی حاکم است و سود به تساوی بین‌شان تقسیم خواهد شد، مانند گروه‌های یوتو و آر.ای.ام.؛ دوم این که هر کس مواد مخدر مصرف کند از گروه اخراج خواهدشد.

  چترهای نجات (۲۰۰۱-۱۹۹۹)

  در مارچ ۱۹۹۹، کلدپلی کارش را روی آلبوم آغازینش (چترهای نجات) آغاز کرد. این آلبوم به تهیه‌کنندگی کن نلسون در استودیو راکسفیلد ولز ضبط شد. کلدپلی در تور کارلینگ (که در آن ترانه‌های منشرنشده اجرا می‌شد) هم شرکت کرد. همچنین میتوان این آلبوم را ورود یک گروه موسیقی بزرگ به دنیای موسیقی دانست.آهنگ(زرد)yellowچنان موفق شد که کلدپلی توانست خود را رقیبی برای گروه هایی مثل یوتو(u2)بسازد.

  هجومی از خون به مغز (۲۰۰۴-۲۰۰۱)

  آهنگ (ساعت ها)Clocksآهنگ اول این آلبوم کلدپلی را بزرگ تر از قبل نشان داد.این آهنگ موفق به دریافت بهترین آهنگ سال از گرمی شد.اما فقط این آهنگ از این آلبود بزرگ نبود! آهنگ هایی مثل:دانشمند و در جای خودم و آمستردام.

  آلبوم ایکس‌وایگرگ (۲۰۰۶-۲۰۰۴)

  آلبوم X&Y در June ۲۰۰۵ وارد بازار شد، این آلبوم با ۸٫۳ میلیون نسخه فروش آنقدر اهمیت داشت که با تاخیری که در انتشار آن وجود آمد باعث شد تا قیمت سهام شرکت موزیک EMI کاهش پیدا کند.ترانه اصلی این آلبوم با نام «Speed of Sound» رتبه اول را ۲۸ کشور به دست آورد و دومین ترانه سریعترین پروفروش را به دست آورد.

  آلبوم زنده‌باد زندگی (۲۰۰۹-۲۰۰۶)

  در ژوئن سال ۲۰۰۸ کلدپلی آلبوم Viva La Vida به معنی زنده باد زندگی را منتشر کرد. تبلیغات این آلبوم از مدتی قبل و با پخش ترانهٔ Violet Hill به معنی تپه‌های بنفش شروع شده بود. این آلبوم همانطور که از اسمش بر می‌آید رگه‌هایی از آهنگ‌های اسپانیایی یا همان هیسپنیک را دارا است و به گفت خود کریس مارتین ایده ساخت آن در توری که گروه در اسپانیا و آمریکای لاتین برگزار کرد، شکل گرفت. این آلبوم از آلبوم‌های قبلی کلدپلی که خودشان با نام سه گانه از آن یاد می‌کنند متفاوت است.

  آلبوم مایلو زایلوتو (۲۰۱۱-۲۰۰۹)

  و سرانجام در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۱ آلبوم Mylo Xyloto به بازار عرضه شد و بلافاصله به صدر آلبوم پرفروش ۱۸ کشور رسید . این آلبوم شامل ۱۴ آهنگ بوده و با آهنگ بیکلامی همنام با آلبوم شروع می شود. برای آهنگهای Paradise و Every Teardrop Is a Waterfall و Charlie Brownموزیک ویدیو ساخته شده است.

  شکایت جو ستریانی از کلدپلی

  در دسامبر سال ۲۰۰۸ جو ستریانی، رسما از گروه کلدپلی به اتهام سرقت آثار هنری شکایت کرد. ستریانی مدعی شد کلدپلی در قطعهٔ «Viva La Vida» که در آخرین آلبوم این گروه(با همین نام) منتشر شده، بدون کسب اجازه، از قسمت عمده‌ای از بخش اصلی اثر بدون کلام سال ۲۰۰۴ او به نام «If I Could Fly» استفاده کرده‌است.

  جو ستریانی در حالی درخواست دریافت خسارت معنوی و مادی را مطرح کرده‌است که کلدپلی برای آهنگ «Viva La Vida» نامزد دریافت گرمی بهترین محصول ضبط شدهٔ سال و بهترین آهنگ سال شده‌است. این قطعه پس از انتشار، در بسیاری از نقاط جهان به صدر جدول‌های موسیقی راه یافت و شرکت اپل از آن برای تبلیغ پخش کننده موسیقی آی‌پاد استفاده می‌کند.

  سبک موسیقی

  سبک موسیقی کلدپلی را آلترناتیو راک می‌دانند و آنان را با جف بوکلی و اویسس مقایسه می‌کنند. کریس مارتین، خوانندهٔ اصلی گروه سبک گروه را راک سنگ‌آهک (به انگلیسی: limestone rock) نامیده است. واژگان ترانه‌های مارتین را، همانند اندرو مونتگومری از گروه جنیوا، فمینیستی می‌دانند. موسیقی این گروه “عمیق و اندیشه‌ناک”، “رمانتیک غمگین” و “آیینه احساسات اعضای آن” نیز نامیده شده‌است.

  آل‌میوزیک نوای نخستین آلبوم استودیویی گروه، چترنجات را “پاپ دارای ملودی همراه با صدای گیتار نامنظم و پرکاشن تازیانه‌ای” و با “تاریکی لطیف و شالودهٔ هنری” ارزیابی کرده‌است. در نقدی که بر آلبوم حمله‌ای از خون به مغز نوشته شده، آهنگ‌ها با “یک ملودی توپُر و اندوهناک” و “رازی نوظهور” تلقی شده‌است. موسیقی آلبوم ایکس و وای “بازتاب تردیدها، ترس‌ها، امیدها و عشق‌های کریس مارتین” خوانده شده‌است.

  کلدپلی (به انگلیسی: Coldplay) یک گروه آلترناتیو راک بریتانیایی است که در سال ۱۹۹۶ در لندن شکل گرفته است. تا کنون بیش از … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 730

  امتیاز : 3

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۰۸۰

  حجم تصویر : ۴۵۲ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

  تصاویر زیبا از گروه موسیقی Coldplay
  امتیاز امتیاز تصویر : 3
  Loading علاقه‌مندی

  2 نظر در “تصاویر زیبا از گروه موسیقی Coldplay

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.

  SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

  • avatar

   واقعان دستون درد نکنه با بت عکسهای Coldplay ممنون تا میتونید عکسهای خوانندگان بزارید بازم تشکر واقعان با این کارتون حال کردم

   • avatar

    خوشحالیم که راضی هستین.
    اگه بازم درخواستی دارین بفرمایید.
    با تشکر.