ارسال کننده
avatar

 • 3413 تصویر
 • حضرت سعدی *طریقت به جز خدمت خلق نیست / به تسبیح و سجاده و دلق نیست*حضرت حافظ بده تا به رویت گشایند باز / در کامرانی و عمر دراز

  اطلاعات تصویر

  HMS Daring یک ناوشکن دفاع هوایی از تیپ ۴۵ یا کلاس ddg نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا و هفتمین کشتی است که دارای این نام میباشد.

  این کشتی در سال ۲۰۰۶ در رودخانه کلاید به آب انداخته شد و در طول سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به هدایت کشتیها پرداخته است. این کشتی در دسامبر ۲۰۰۸ به نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا تحویل گردیده و برای اولین بار در ژانویه ۲۰۰۹ به پایگاه بندری خود در پورتسموث وارد گشت. به عنوان اولین ناوشکن هدایت و رهبری که بعد از ناوهای تیپ ۴۲ در دهه ۱۹۷۰ برای نیروی دریایی سلطنتی ساخته شده، کشتی مذکور توجه رسانهها و عموم مردم را به خود جلب کرده است. قیمت تقریبی ۶٫۶ میلیارد پوند برای شش کشتی نشان از سرمایهگذاری قابل توجه برای نیازهای آینده نیروی دریایی سلطنتی است.

  فعالیتهای کنونی
  Daring اولین موشک از نوع افعی دریا (به انگلیسی: Sea Viper) را در جریان یک مانور در در می ۲۰۱۱ شلیک کرد.
  درینگ در حال حاضر به دو سیستم دفاع نزدیک فالانکس سی دبلیو آی اس که در دو طرف ساختار بالایی آن نصب گردیده مجهز شده است.

  در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۲، نیروی دریایی بریتانیا اعلام کرد Daring برای انجام اولین ماموریت خود بندر پورتسموث را ترک و برای استقرار و بکارگیری به خلیج فارس اعزام خواهد گشت. درینگ پس از عبور از کانال سوئز وارد خلیج فارس شده و جایگرین ناوچه تیپ ۲۳ در منطقه آبی مذکور میگردد.

  طرح های رادارگریز
  بارزترین نقطه طراحی این ناوشکن لبههای راست و صاف و منظم و عدم درهم و برهم بودن تجهیزات و طراحی در قسمت فوقانی و عرشه آن است. این نوع طراحی باعث سطح مقطع راداری کم درینگ گشته و توانایی رادارگریز بودن را به آن میدهد. گمانهزنی مطبوعات حاکی از آن است که طراحی خاص درینگ باعث گشته کشتی مذکور در رادار سایر شناورها اثری در حد قایق ماهیگیری داشته باشد.

  امکانات رفاهی ملوانان
  بارها در مطبوعات به این نکته اشاره شده که Daring اولین کشتی جنگی بریتانیا است که دارای امکانات ایمیل و سیستمهای سرگرمی (از جمله نقاط شارژ آی پد) است.
  با این حال، Daring اولین شناور نیروی دریایی سلطنتی است که دارای فضاهای زندگی مشترک برای تطابق ملوانان زن و مرد است؛ دوشهای همگانی و امکانات توالت به خوابگاه های انفرادی راه پیدا کرده و خوابگاه های شش نفره برای رتبهبندی تازه واردها به تطبیق ترکیب ملوانان زن و مرد انعطاف بسیار بیشتری داده است. هر چند همچون سایر شناورها مردان و زنان در فضاهای جداگانه میخوابند.

  دفاع هوایی پیشرفته
  کلاس Daring اغلب به عنوان قویترین شناورهای دفاع هوایی شناخته میشوند. توانایی کشتی بر روی رادار چند منظوره سمپسون (به انگلیسی: SAMPSON) که قابلیت کشف صدها هدف در فاصله فراتر از ۴۰۰ کیلومتر را داشته و سیستم موشکی افعی دریا آن تمرکز یافته است. به علاوه رادار نظارت هوایی سه بعدی اس۱۸۵۰ام (به انگلیسی: S1850M) درینگ قادر به کشف و تشخیص بیش از ۱٬۰۰۰ هدف در فاصله بیشتر از ۴۰۰ کیلومتر است. همچنین قادر به تشخیص اجسام خارج اتمسفر از قبیل موشکهای بالستیک است.

  Daring درکنار ناو هواپیمابرUSS Enterprise

  اطلاعات کلی
  نوع کشتی ناوشکن هدایت موشک
  کلاس ناوشکن
  کشور سازنده انگلستان
  مشخصات
  طول کشتی ۱۵۲٫۴ متر
  پهنای بدنه ۲۱٫۲ متر
  ارتفاع ستون ۷٫۴ متر
  بارگیری استاندارد ۸٬۰۰۰ تن
  نوع موتور ۲ شفت یکپارچه
  پیشران اکتریکی (IEP)
  * ۲ توربین گازی رولز رویس
  * ۲ دیزل ژنراتورWärtsilä ۱۲V200هر کدام ۲ مگاوات
  * ۲ موتور الکتریکی Converteamهر کدام ۲۰ مگاوات
  تعداد خدمه ۱۹۰ نفر
  سرعت ۵۴Km/h
  برد عملیاتی ۱۳٬۰۰۰ کیلومتر در سرعت (۳۳Km/h)

  سیستمها و تسلیحات
  * سیستم موشکی افعی دریا
  * SAMPSON رادار ردیابی هوایی چند منظوره با برد ۴۰۰ کیلومتر
  * S1850M رادار نظارت هوایی سه بعدی – برد ۴۰۰ کیلومتر. توانایی ردیابی تا ۱٬۰۰۰ هدف از جمله اشیاء خارج از جو مانند موشک بالستیک
  * ۴۸ موشکهای آستر ۱۵ و ۳۰ در ۴۸ لانچر عمودی SYLVER A50. موشکها به شرح زیر است؛
  * آستر ۱۵ – موشک برد کوتاه و متوسط ضدهوایی – برد ۲ – ۳۰ کیلومتر
  * آستر ۳۰ – موشک برد بلند ضدهوایی و ضد موشک بالستیک – برد ۳ – ۱۲۰ کیلومتر

  ضد کشتی
  * ۴ Sea Skua موشک ضد کشتی. سوار شده بر روی هلیکوپتر Lynx HMA 8
  * ۱ ۴٫۵ اینچی توپ دریایی ضد کشتی Mark 8
  * ۱ RGM – 84 موشک هارپون که قابلیت پرتاب از لانچرهای چهارتایی را دارد اما استفاده از آن در شرایط کنونی در دستور کار نیست.

  توپها
  * ۱ ۴٫۵ اینچی توپ دریایی مدل Mark 8
  * ۲ اورلیکن ۳۰mm
  * ۲ تیربار سنگین (گاتلینگ) و تا ۶ × مسلسل
  * ۲ فالانکس ۲۰mm سیستم دفاع نزدیک

  ضد زیردریایی
  * ۱ سونار MFS 7000
  * ۲ اژدر Sting Ray سوار شده بر روی هلیکوپتر Lynx HMA 8 یا هلیکوپتر Merlin HM1

  جنگافزارها
  * سیستم دفاع نزدیک
  * سیستم موشکی ۴ × Sea Skua موشک ضد کشتی
  * ۴ موشک هارپون که قابلیت پرتاب از لانچرهای چهارتایی دارند
  * موشک کروز تاماهاک بیجیام-۱۰۹ضد ساحل

  رادار
  * S1850M رادار نظارت هوایی سه بعدی
  * ۲ ریتون رادار باند I(نوع ۱۰۴۷)
  * ۱ ریتون گروه راداری E / F(نوع ۱۰۴۸)
  * سیستمهای الکترو-نوری کنترل آتش فوق الکترونیک سری ۲۵۰۰ (EOGCS)
  * جنگ الکترونیک • UTA 16
  * سیستم دفاع اژدر سطحی کشتی
  * تله Airbone SYS IDS300

  هواگردهای قابل حمل
  * ۲ هلیکوپتر Lynx HMA8
  * ۱ هلیکوپتر Westland Merlin HM1

  HMS Daring یک ناوشکن دفاع هوایی از تیپ ۴۵ یا کلاس ddg نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا و هفتمین کشتی است که دارای این … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 281

  امتیاز : 2

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۰۸۰

  حجم تصویر : ۳۱۲ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

  type 45 ناو شکن

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 2
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.

  SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette