ارسال کننده
avatar

 • 111 تصویر
 • ---DO YOUR BEST ---

  اطلاعات تصویر

  به زحمت می توان پرچم دیگری یافت که مانند پرچم ملی فرانسه ((تریکولوره)) در تاریخ تقریبا دویست ساله خود چنین به دفعات ممنوع شده باشد عوض شده باشد شکلش تغییر کرده باشد دوباره ممنوع شده و بعد به رسمیت شناخته شود.در زبان فرانسوی ((تریکولوره)) به معنای پرچم سه رنگ است.بنابراین تمام پرچم های سه رنگ تریکولوره اند اما این روزها وقتی نام تریکولوره به زبان ها می اید به یاد پرچم ملی فرانسه می افتیم.

  رنگ ابی بنابر افسانه ها روپوش یا شنل مارتین مقدس بوده است.سفید رنگ منتخب شاهان فرانسوی و قرمز رنگ درفش جنگی عدالت کارل کبیر بوده است.

  در دوران ناپلئون پرچم فرانسه به صورت افقی ظاهر شد.بعد از برکناری وی و تبعیدش به جزیره البا-لویی هجدهم پرچم بوربون ها را رسمی کرد.سپس ناپلئون با کودتایی در دوره ی صد روزه حکومتش دوباره پرچم افقی اش را به احتزاز در اورد.سپس او به جزیره سنت هلن تبعید شد و لویی هجدهم دوباره پرچم بوربون ها را رسمی کرد.سپس شاه فیلیپ پرچم ابی-سفید-سرخ را درسال۱۸۳۰ در انقلاب جولای مطرح کرد اما در سال ۱۸۴۹ که جمهوری دوم اعلام شد پرچم ابی-سفید-سرخ با نوارهای عمودی ظاهر شد.

  پرچم امروزی فرانسه در سال ۷۱-۱۸۷۰ پس از برکناری ناپلئون سوم و اعلام جمهوری سوم در جنگ المان-فرانسه به عنوان پرچم ملی انتخاب و از ان پس برای همیشه پرچم ملی فرانسه در تمام مجالس-سفارتخانه ها و تمام مناطق فرانسه به احتزاز در امد.

  به زحمت می توان پرچم دیگری یافت که مانند پرچم ملی فرانسه ((تریکولوره)) در تاریخ تقریبا دویست ساله خود چنین به دفعات ممنوع … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 177

  امتیاز : 2

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۰۸۰

  حجم تصویر : ۱.۲ مگابایت

  تاریخ ارسال : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

  پرچم کشور فرانسه
  امتیاز امتیاز تصویر : 2
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.