ارسال کننده
avatar

 • 1052 تصویر
 • اگــ رویای خودتو نســـازی.. کسی استخدامت میــکنه تا رویای آن را بســـازی

  اطلاعات تصویر

  پل آکاشی کای کیو ، شناخته شده به نام پل مروارید ، با دهانه مرکزی به طول ۱۹۹۱ متر بزرگترین دهانه مرکزی را در بین پلهای معلق در اختیار دارد ، این پل در ژاپن قرار دارد و در سال ۱۹۹۸ میلادی ساخته شده است . این پل با گذشتن از روی تنگه آکاشی ، شهر کوبه در هونشو را به ایوایا در جزیره آواجی متصل می کند.

  شکل ساختاری

  این پل سه دهنه دارد.دهنه مرکزی ۱۹۹۱ متر(۶۵۳۲فوت) و دو قسمت دیگر نیز هر کدام ۹۶۰ متر (۳۱۵۰فوت) است. این پل در کل ۳۹۱۱ متر (۱۲۸۳۱ فوت) درازا دارد. در واقع در طراحی ها دو دهنه با طول ۱۹۹۰متر(۶۵۲۹فوت) در کنار هم بودند ولی زمین‌لرزه کوبه در ۱۷ ژانویه ۱۹۹۵ دو دهنه را جابه جا کرد (در آن زمان فقط دو دهنه ساخته شده بود) طوری که ۱ متر (۳٫۳فوت) به طول هریک اضافه شد. این پل با سیستم تیر نگهدارنده‌ی دو مفصلی طراحی شده که این ساختار به آن اجازه ی مقاومت در برابر: باد تا سرعت ۲۸۶ کیلومتر بر ساعت (۱۷۸ مایل در ساعت), زلزله تا اندازه ۸٫۵ در مقیاس ریشتر و جریان آب دریا، را می داد. همچنین برای این پل شاغول‌هایی طراحی شده که هنگام بوجود آمدن فرکانس تشدید نیروها را تعدیل کنند. دو برج پشتیبان اصلی ۲۸۲٫۸ متر(۹۲۸فوت) از سطح آب ارتفاع دارند و پل در طول یک روز به علت گرما تا ۲متر(۷ فوت) می تواند افزایش طول داشته باشد.برای هر تکیه گاه ۳۵۰۰۰۰ تن بتن استفاده شده است. کابلهای فولادی شامل ۳۰۰۰۰۰ کیلومتر(۱۹۰۰۰۰مایل) سیم است. کلفتی هر کابل ۱۱۲ سانتی متر(۴۴اینچ) و شامل ۳۶۸۳۰ رشته سیم است.

  پل آکاشی کایکیو از ۱۷۳۷ لامپ برای روشنایی استفاده می کند که شامل : ۱۰۸۴ عدد برای کابلهای اصلی، ۱۱۶ عدد برای برجهای اصلی, ۴۰۵ عدد برای تیرها و ۱۳۲ عدد برای تکیه گاههاست. روی کابلهای اصلی سه لامپ تخلیه بزرگ با رنگهای قرمز, سبز و آبی تعبیه شده است. از مدل RGB و نرم‌افزارهای کامپیوتر برای ترکیب بندی چندگانه رنگ استفاده شده است.در حال حاضر از ۲۸ الگو برای موقعیت‌هایی نظیر جشن‌های ملی و منطقه ای, روزهای خاطره انگیز و فستیوال‌ها استفاده می شود.

  پل آکاشی کای کیو ، شناخته شده به نام پل مروارید ، با دهانه مرکزی به طول ۱۹۹۱ متر بزرگترین دهانه مرکزی را … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 225

  امتیاز : 3

  سایز تصویر : ۱۹۲۰x۱۲۰۰

  حجم تصویر : ۷۴۸ کیلوبایت

  تاریخ ارسال : ۲۳ بهمن ۱۳۹۴

  پل آکاشی کای کیو در ژاپن Akashi Kaikyo

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 3
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.