ارسال کننده
avatar

 • 3023 تصویر
 • I don’t have time to hate Anyone i either love you or i don’t care at all

  اطلاعات تصویر

  شرکت آلمانی Festo یک روبات به شکل مورچه طراحی کرده است که میتواند آینده نیروی کاری را تغییر دهد. این روبات که BionicANT نامیده میشود که مخفف کلمه “Bionic Autonomous Networking Technologies” است و با چاپ ۳D قابل تولید است. این روبات به اندازه کف دست است و مانند مورچه واقعی در کار با یکدیگر همکاری می کنند.

  هدف نهایی این پروژه ساخت نیروی روباتیک هوشمند برای کار در کارخانه ها در آینده است که بتوانند خود را برای نیازهای مختلف کاری وفق دهند. این روبات میتواند به صورت فردی تصمیم گیری کرده و در جمع نیز میتواند با دیگر روباتها همکاری کند.

  دکتر Heinrich Frontzek رئیس بخش ارتباطات و مفاهیم آینده شرکت Festo در مورد این روبات میگوید: این روباتها همانند الگوی طبیعی خود، برای یک هدف با یکدیگر همکاری میکنند. آنها با یکدیگر ارتباط داشته و حرکات و فعالیت خود را با هم هماهنگ میکنند. هر روبات به صورت فردی تصمیم گیری میکند اما تصمیماتش را برای رسیدن به هدف مشترک و حل وظیفه داده شده میگیرد.

  بدنه این روبات از جنس پلاستیک است که چاپ سه بعدی شده و مدارات الکترونیکی روی بدنه قرار گرفته اند. در سر این روبات دو دوربین استریو قرار دارد تا مکانیابی انجام داده و اشیاء را شناسایی کنند. نیروی محرکه پاهای این روبات پیزوالکتریک است. یک سنسور موس در زیر بدنه روبات قرار دارد تا حرکات روبات را شناسایی کند. شاخکهای روبات برای شارژ خودکار قرار داده شده و روبات برای شارژ به صورت خودکار آنها را به دو الکترود تعبیه شده در محل خاصی میچسباند. از یک شبکه بیسیم برای ارتباطات روباتها استفاده شده است.

  در سر این این روبات پردازشگر و یک مدار افزایش ولتاژ ۳۰۰ ولتی برای پیزو الکتریکها قرار دارد.

  شرکت آلمانی Festo یک روبات به شکل مورچه طراحی کرده است که میتواند آینده نیروی کاری را تغییر دهد. این روبات که BionicANT … ادامه مطلب

  تعداد بازدید : 174

  امتیاز : 5

  سایز تصویر : ۵۴۰۰x۳۳۵۰

  حجم تصویر : ۱.۵ مگابایت

  تاریخ ارسال : ۶ بهمن ۱۳۹۴

  ربات های مورچه Festo – BionicANTs

  افرادی که این تصویر را پسندیده اند

 • avatar
 • avatar
 • avatar
 • avatar
 • avatar
 • امتیاز امتیاز تصویر : 5
  لایک کننده‌ها
  Loading علاقه‌مندی

  منتظر نظرات شما هستیم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  قوانین نظرات : 1-نظرات باید به فارسی نوشته شوند. 2-نظرات باید مربوط به تصویر باشند.